Naujienos

DINETA kasos programa sėkmingai pritaikyta ir Latvijoje

dineta pos kasos programa sertifikuota latvijaLatvijos Vyriausybei nusprendus sugriežtinti reikalavimus kasos aparatų naudotojams, į situaciją buvo priversta reaguoti ir kasos programas kurianti Lietuvos įmonė „Dineta”. Įmonės sukurtos DINETA.pos kasos programos pritaikymas ir sertifikavimas atsiėjo 10 tūkst. eurų, o programa jau gali naudotis visi veiklą Latvijoje vystantys prekybininkai.

„Latvijos Vyriausybė ėmėsi griežtesnių priemonių kasos aparatų naudotojams po to, kai buvo išaiškinta nemažai sukčiavimų bei buvo sučiupti keli stambūs prekybininkai, turintys pagal dvigubą buhalteriją. Tuomet buvo įvesti nauji reikalavimai ir numatyti papildomi saugumo kriterijai, kurių nebuvo anksčiau. Visa tai lėmė, kad nuo 2018 metų nesertifikuotos programos Latvijoje negali būti naudojamos,“ – sako „Dineta“ produkto vadovas Giedrius Židonis.

Anot jo, sertifikuotos programos nuo nesertifikuotų skiriasi tuo, jog jose galima integruoti mažesnį funkcionalumų kiekį, tačiau yra ir kita "medalio" pusė.

„Iš esmės pagrindinis skirtumas yra funkcionalumų, kuriuos galima integruoti, kiekis. Todėl Lietuvoje naudojamose programose, kurioms sertifikavimas nereikalingas, funkcijų yra daugiau, tačiau Latvijoje naudojamos kasos sistemos dėl sertifikavimo yra stabilesnės už lietuviškas, nes sertifikavimas apima ir nuodugnų testavimą, o tai lemia, jog klaidų tokiose sistemose pasitaiko retai,“ – aiškina specialistas.

Latvijoje DINETA.pos sertifikuota programa jau naudojasi tokios Lietuvos įmonės kaip „Rūta“, „Aljansas AIBĖ“, „Butik Latvia“ ir kiti.

Daugiau informacijos suteiksime susisiekus pardavimai@dineta.eu arba +370 603 18601. Mielai atsakysime į visus Jūsų klausimus!